Xiaomi Fans

CZ & SK Xiaomi Fanpage

Xiaomi Redmi vs. Redmi 1S – vyplatí se novější model?

Dnes jsme si pro vás připravili video, porovnávající velmi oblíbený model Redmi, hit střední třídy a jeho nástupce, model Redmi 1S. Vyplatí se připlatit si pár stokorun? Na to se podíváme!

Telefon Xiaomi Redmi asi není třeba představovat. Každý ho nazývá jinak – Redmi, Red Rice, Hongmi, pořád však jde o jeden a ten samý smartphone. Se svojí cenou okolo 5000 Kč se jedná o hit střední třídy, protože nabídne parametry daleko dražších konkurenčních výrobků – čtyřjádro, 8MPx foťák nebo IPS displej s HD rozlišením. Nedávno jsme psali o jeho nástupci, modelu Redmi 1S. Pro rekapitulaci – nabídne “značkovější” procesor Qualcomm Snapdragon namísto Mediateku, odlišný grafický čip Adreno místo PowerVR a dvojnásobek vnitřního úložiště včetně novějšího Androidu. Vyplatí se připlácet si pár stokorun za takové drobnosti?

Jak jsme testovali?

V následujícím videu jsme oba telefony položili vedle sebe a porovnali jej v testovacích programech AnTuTu Benchmark, 3DMark a GFXBench. Vyzkoušeli jsme i oblíbenou závodní hru Real Racing 3 od EA, která dává telefonům poměrně zabrat. Dále jsme se podívali i na rychlost načítání aplikací Facebook a YouTube, abychom telefony vyzkoušeli i při běžných činnostech, protože čísla z testů většinu uživatelů příliš nezajímají. Na závěr jsme si zkusili otevřít pár stránek v Google Chrome, nejpopulárnějším webovém prohlížeči.

 

Z videa je patrné, že v testovacích aplikacích na plné čáře zvítězil model Redmi 1S. Nejmarkantnější rozdíl byl však ve hře Real Racing 3, která se dá hrát na modelu 1S naprosto plynule bez jediného zaváhání, zatímco starší Redmi má hodně co dělat a hra se seká. Měli bychom být však objektivní, model Redmi 1S měl veškerá data hry uložená na rychlém vnitřním úložišti, zatímco Redmi se musel spokojit s daty na pomalé microSD kartě Class 4. Na diskuzích MIUI.cz se lze však dočíst, že třeba karta Class 10 tomuto velmi pomůže a hra běží o něco lépe. I tak ale na Redmi 1S velmi ztrácí.

Testy rychlosti spuštění Facebooku a YouTube dopadly paradoxně lépe pro starší model Redmi. Zde bychom chtěli však poznamenat, že model 1S je ještě stále novinka a MIUI ROM, která je neustále aktualizovaná, nemusí být ještě 100% vyladěná a proto může být třeba spouštění aplikací o trošku pomalejší.

To, co ve videu není zmíněno je fakt, že pokud začnete pracovat s nějakými objemnými daty z internetu, je model Redmi 1S PODSTATNĚ rychlejší, než starší Redmi. Už když jsme stahovali data pro Real Racing 3, byly staženy skutečně mnohonásobně rychleji. Ve videu je to vidět též v rychlosti načítání videa v YouTube, stejně to ale platí i u náročných webových stránek, načítání videí ve Stream.cz aplikaci, Google Maps atd. atd.

Vyplatí se?

V obchodě Xiaomi-Store.cz se starší Redmi vyprodávalo za cenu 5 290 Kč, novější model Redmi 1S tam nyní naleznete za cenu 5 890 Kč s fólií na displej zdarma. Je otázkou, jak svůj telefon využíváte, ale myslíme si, že investice cca 600 Kč se vyplatí. Nemusíte hrát ani hry, abyste rozdíl poznali. Jak jsme psali výše, velký rozdíl spočívá také v práci s objemnějšími stránkami na internetu, internetovými videi atd. a model 1S má zde navrch.

1 Comment

  1. clovicek0

    2.6.2014 at 15:51

    Musom reagovat na Vaši recenzi. Chtěl bych autora upozornit na pár záležitostí které zde nejsou zmíněny. Testoval se Redmi se Stable 13 což nepovažuji za zrovna povedenou ROM. Obsahuje poměrně dost Bugu. Stable 13 neumí zapnout všechny jádra. Telefon tedy jede pouze na 2 jádra a to už se ve výkonu opravdu projeví. Také použití SD karty class 4 nepovazuji za zrovna vhodnou záležitost. Další nepublikované info je ze S1čka má jiný.displej, tedy o neco horší.

Napsat komentář

© 2017 Xiaomi Fans

Theme by Anders NorenUp ↑