Dnes přinášíme zprávu, která jistě potěší všechny příznivce smartphonů s velkými displeji. Xiaomi již začalo vyrábět model Redmi Note WCDMA, což pro evropské zákazníky znamená, že se již brzy dočkají tohoto skvělého telefonu i na domácím trhu.

Xiaomi Redmi Note je smartphone s velkým 5.5″ displejem, který se již nějaký ten měsíc nabízí. Problémem byla samozřejmě dostupnost, jak už tomu u Xiaomi bývá a samozřejmě absence WCDMA verze, což znamená, že s tou čínskou bychom si v Evropě nemohli užívat 3G sítí a museli se spokojit kvůli odlišným standardům pouze s EDGE internetem, což by už jistě nikdo z nás nechtěl.

Časy se však mění a před pár dny se začala konečně nabízet i WCDMA verze, tedy přesně ta, kterou v Evropě vyžadujeme a která nám umožní surfovat v našich 3G sítích po internetu.

My vám exkluzivně přinášíme informaci, že již příští týden nabídne náš partnerský e-shop Xiaomi-Store.cz k prodeji telefon Xiaomi Redmi Note WCDMA v silnější konfiguraci s 2GB RAM a 1.7GHz osmijádrovým procesorem Mediatek. To je v době, kdy většina e-shopů ani nenabízí inovovaný Redmi 1S skvělá zpráva a navíc oživení pro český trhu. Kdo tak bude chtít telefon s velkým displejem a výkonným hardwarem, již nebude muset investovat ohromné částky do Samsungů nebo HTC, bude si moci koupit podstatně levnější Redmi Note. Ten mu kromě výkonného HW a velkého 5.5″ displeje nabídne též 13MPx fotoaparát, nebo 3100mAh baterii, která v pohodě udrží telefon při životě 2-3 dny.

Screen Shot 2014-05-28 at 00.52.41

Telefon dorazí v základu v černé variantě, k dispozici však budou i barevné originální kryty. Komunita MIUI CZ&SK se tradičně postará o českou a slovenskou lokalizaci systému MIUI Android, na které se nyní usilovně pracuje.

Jakmile budeme znát přesnou cenu telefonu a datum, kdy bude Note možné objednat, budeme vás informovat.