V nedávné době se vyrojily spekulace o novém Redmi Note 2, nástupci populárního tabletofonu. Nyní to však vypadá spíše na nástupce menšího bratříčka Redmi 1S. Jaké změny přinese?

Internetem koluje čím dál více spekulací o novém modelu Redmi. Ještě minulý týden to vypadalo na nástupce tabletofonu Redmi Note. To nám však nedávalo příliš smysl, protože je to poměrně chvilka, co vyšel inovovaný Note s podporou 4G, který už můžete nalézt i v českých obchodech.

Server GizChina.com však přinesl další várku informací, podle kterých to vypadá na nástupce menšího modelu Redmi 1S. Měl by přinést zejména větší a lepší displej, který by měl povyrůst ze současných 4,7″ na 5″ a spolu s ním dojde i k navýšení rozlišení z HD (1280×720) na FullHD (1920×1080). Dalši inovaci můžeme čekat v oblasti výkonu. Redmi 2 (jak se dosud nepředstavený model prozatím nazývá) dostane do vínku osmijádrový procesor Qualcomm 615, 2 GB operační paměti RAM a podporu LTE. I kvůli podpoře LTE očekáváme, že telefon bude pouze na jednu SIM kartu. Nelze však vyloučit, že se bude jednat o zcela separátní model a stávající Redmi 1S se bude prodávat nadále.

flagship-xiaomi-redmi flagship-xiaomi-redmi-spy flagship-xiaomi-redmi-side

Představení tohoto modelu bychom se mohli dočkat již v prosinci, aby byl v Číně dostupný už na oslavy tamního Nového roku. Cena na čínském trhu by se měla pohybovat okolo 1499 juanů, což je v přepočtu nějakých 5 500 Kč bez DPH.

 

Zdroj: GizChina.com