Není žádným tajemstvím, že nový telefon Xiaomi Mi4 už od představení aspiruje na nového krále benchmarkovacího nástroje AnTuTu. Jak si vedl v porovnání s OnePlus One a Huawer Honor 6? Pojďme se na to podívat!

mi4-antutu-1

Xiaomi Mi4 se ještě zdaleka ani neprodává, ale již jsou na internetu dostupné výsledky z testovacího nástroje AnTuTu. Ty proběhly na nefinálním vzorku společně s dalšími velmi výkonnými konkurenty. Jsou jimi samozřejmě OnePlus One v čínské verzi s ColorOS (rozdíly v AnTuTu mezi ColorOS a CM11S jsou minimální) a zcela novým, též před pár dny představeným Huawei Honor 6.

Huawei je jediný, který neobsahuje procesor od Qualcommu a spoléhá se na řešení v podobě vlastního čipsetu Kirin 920 a grafického jádra Mali-T628 MP4. OnePlus One stejně jako Xiaomi Mi4 nabídne již dobře známý Qualcomm Snapdragon 801 a grafický čip Adreno 330. Všechny telefony pak disponují 3GB operační paměti RAM.

mi4-antutu-1

Nebudeme dlouho chodit kolem horké kaše, obrázky hovoří za vše. Xiaomi Mi4 získává první místo s výsledkem 44 667 bodů v benchmarku AnTuTu v5.

mi4-antutu-2

Tento obrázek patří výsledkům v testu AnTuTu v4, kde vítězí Huawei Honor 6.

mi4-3dmark-1

V 3D Marku je pak dobře patrná shoda modelu OnePlus One a Xiaomi Mi4 na poli grafického výkonu díky shodnému čipu Adreno 330. Zde nemůže Mali konkurovat a testeři naměřili daleko slabší výsledek.

mi4-gfxbench-1

V programu GFX Bench je opět vidět dominance Mi4. Je zde těžší porovnat výsledek s Huawei, který díky odlišnému hardwaru dokončil jen test T-Rex. I v něm však činil průměr okolo 17fps, což je oproti 21fps, potažmo 28fps stejně výsledek nejhorší.

V konečném hodnocení tak můžeme potvrdit, že Xiaomi Mi4 se opět stává nejlepším telefonem v benchmarcích. Jak ale všichni víme, benchmarky nejsou všeříkající a budeme si muset počkat na komplexní recenze všech přístrojů, abychom zjistili, jak se výrobcům podařilo vyladit software a jak je který telefon vhodný na každodenní použití.

Zdroj: GizChina.com