Tato váha zaujme nejen uživatele chytrých náramků Mi band, ale také jedince, co mají rádi své tělo pod kontrolou. Nabídne čistý, moderní vzhled a přehlednou, dobře známou aplikaci. Složité zapisování hodnot a datumů je díky této váze minulostí.

Srovnání s první generací

První generace zaujala materiálem v podobě tvrzeného skla a tradičního loga uprostřed. S výslednou hodnotou a následnou synchronizací v aplikaci bylo možné vypočítat pouze BMI. Nová generace nabízí mnohem více možností. Váha je celkově užší a lehčí. Nově také Xiaomi zvětšilo displej, který slouží k lepší čitelnosti naměřených hodnot. Navíc je zabudované čidlo okolního světla, které jistě potěší.

Design a základní parametry

Tato šikovná váha zaujme svým moderním a pro Xiaomi již tradičním vzhledem. Čtyři ocelové senzory podtrhují celý design. Jedinou vadou na kráse, je dle mého názoru horní plastová část váhy.

Rozsah vážení je 5-150 kg s přesností 50 g. Druhá generace rozšířila své dosavadní možnosti o 10 velmi užitečných bodů. Konkrétně jde o analýzu hmotnosti, BMI, podíl svalové hmoty, bazální metabolismus, viscerální tuk, váhu kostí, objem vody v těle, podíl tuku, typ postavy (obézní, vyvážená, nadváha, štíhlá atd.) a body skóre. Během pár vteřin vidíte v přehledných grafech, v jaké jste tělesné kondici. Veškerá komunikace mezi telefon a váhou probíhá prostřednictvím Bluetooth 4.0. Nutno podotknout, že v balení nenajdeme čtveřici tužkových baterií AAA. Udávána výdrž baterií by měla dosahovat až jednoho roku. V případě slabých baterií se na displeji zobrazí symbol L.

Dobře známá aplikace MI Fit a měření

Jedná se o jednoduchou a přehlednou aplikaci pro všechny fitness doplňky od Xiaomi, veškerá data máte tedy pohromadě. U každé osoby musíte předem zadat pouze věk a výšku. Aplikace je kompletně v českém jazyce a neobsahuje žádné čínské znaky. Je dostupná pro Android a iOS. Případně lze propojit i s Apple Health.

Před zahájením měření je důležité dát váhu na rovný povrch a zapnout příslušnou aplikaci v telefonu. Jakmile stoupnete na váhu, začíná měření vaší váhy a následně dalších hodnot. Vše se přenáší v reálném čase přímo do aplikace. V případě více přidaných osob vás aplikace může vyzvat, ke komu má příslušné hodnoty přiřadit. Jako první se ukazují nedosažené cíle, hodnoty, které vyžadují vaši pozornost a nakonec splněné cíle, které jsou v normě.

Závěrečné zhodnocení

Po několika měsíčním používání musím konstatovat, že toto je opravdu zařízení, které má své využití. Po celou dobu mého testování funguje propojení mezi váhou a aplikací doslova na jedničku. Moderní vzhled, pokročilé funkce, jednoduché a přehledné ovládání, to je ve zkratce váha od Xiaomi.

Váha nadchla téměř každého člena rodiny. Mohu tedy s klidem doporučit jako praktický a užitečný vánoční dárek za příjemnou cenu.

Můžete ji zakoupit na našem eshopu xiaomi-store.cz nebo přímo v kamenné prodejně na adrese Římská 421/24 na pražských Vinohradech.