Je to už celý rok, co byl představen největší telefon od Xiaomi v historii, model Mi Max. Je proto čas na nástupce. Co je nového? Pojďme se podívat.

mimax2-1-small

Mi Max první generace byl představen v květnu 2016 a vycházel z tehdejšího Redmi Note 3 Pro. Sdílel s ním procesor i veškerou další návaznou výbavu. Ani Redmi Note 3 Pro ani Mi Max se již nevyrábí, což jste mohli zaznamenat i u nás na e-shopu, poslední měsíce máme problém s dodávkami libovolných Mi Maxů. Příchod druhé generace tak byl nevyhnutelný a dlouho se o něm spekulovalo.

Nebudeme vás dlouho napínat, Mi Max 2 vychází opět z jiného modelu, nepřekvapivě Redmi Note 4 s Qualcomm procesorem (v Číně známým také jako Redmi Note 4X). Zdědil tak osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 625, běžící na taktu 2,0GHz a pochopitelně též grafické jádro Adreno 506 na 650MHz. Navýšila se však operační paměť RAM, která má vždy 4GB a vnitřní úložiště může mít velikost 64GB nebo 128GB, v závislosti na zvolené variantě. I nadále jej můžete dále rozšířit až o 128GB díky hybridnímu slotu na druhou SIM nebo microSD kartu.

mimax2-4-small mimax2-3-small mimax2-2-small mimax2-1-small

To zásadní, kvůli čemu je Mi Max tak oblíbený, zůstalo zachováno, nebo bylo dokonce ještě vylepšeno. Ano, řeč je o displeji a baterii. Displej nabídne znovu úhlopříčku 6,44″ a rozlišení FullHD (1920x1080px), na něm se nic nezměnilo, ale kapacita baterie narostla z původních 4850mAh na rovných 5300mAh. Výrobce slibuje bezproblémovou dvoudenní výdrž i při velmi aktivním používání, dle našeho názoru telefon vydrží ještě daleko více. Přecijen dva dny zvládá už původní Mi Max bez potíží, druhá generace má jak větší baterii, tak podstatně úspornější procesor. Vylepšeno bylo i nabíjení baterie, telefon podporuje technologii Quick Charge 3.0 a za hodinu nabijete přibližně 68% kapacity. K nabíjení a synchronizaci slouží nově USB-C konektor.

mimax2-5-small mimax2-8-small mimax2-7-small mimax2-6-small

A jak velká baterie zamíchala s rozměry telefonu? Nijak závažně, rozměry telefonu jsou +/- stejné jako u předchůdce, konkrétně 174,1 x 88,7 x 7,6mm a hmotnost se zastavila na 211g, což je o 8g více než u první generace. Tělo telefonu je opět hliníkové, tentokrát však z jednoho kusu. a je kulatější, bez ostrých hran, takže se bude o něco příjemněji držet v ruce. Antény výrobce vyřešil elegantněji úzkými pásky na horní a spodní hraně telefonu, podobně jako třeba u iPhonu 7. Na těle nalezneme jinak úplnou klasiku – senzorová tlačítka pod displejem, nahoře infraport a 3,5mm jack (ano! zůstal zachován… zatím), dole USB-C, mikrofon a hlavní reproduktor, vlevo nic a vpravo trojici tlačítek – hlasitost + vypínání. Zezadu pak foťák a čtečka otisku prstů, jako u předchůdce. Novinkou jsou stereo reproduktory, podobně jako u Mi6. Fungují tak, že když překlopíte telefon do landscape režimu, automaticky začne pracovat zároveň i reproduktor nad displejem a dohromady vykouzlí daleko hlasitější přednes.

mimax2-9-small mimax2-11-small mimax2-10-small

Za zmínku stojí vylepšený fotoaparát. Samotný snímač je shodný s tím, který nalezneme ve vlajkové lodi Mi6 u primárního fotoaparátu. Jde o 12MPx Sony IMX386 s většími, 1,25um pixely, které pojmou o 56% více světla, než předchůdce. Ostatní parametry jsou však proti Mi6 trochu horší, například světelnost je pouze f/2.2. Fotoaparát umožňuje snímat video v rozlišení až 4K. Přední kamerka zůstává na svých 5MPx a díky zornému úhlu 85° snadno pojme více lidí najednou při focení selfie snímků.

mimax2-12-small mimax2-13-small

Konektivita je stejná – WiFi 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.2, GPS s AGPS + Glonass a Dual-SIM prostřednictvím hybridního slotu. A co LTE? Mi Max 2 byl zatím představen jen pro čínský trh, takže klasika – 900/1800/2100/2600MHz, naše 800MHz pásmo chybí. Nicméně nevěšte hlavu, dle našeho názoru se objeví i verze s českým LTE. Bylo tomu tak u většiny modelů, uvedených v poslední době – Redmi Note 4, Redmi 4X, Redmi 4A. Díky spřízněnosti s modelem Redmi Note 4 i díky tomu, že již původní Mi Max jsme nabízeli v evropské verzi s EU nabíječkou (byť bez českých LTE pásem) si myslíme, že právě evropská verze by mohla být tentokrát plnohodnotná 🙂

Ceny nemá smysl řešit, pro čínský trh jsou již stanoveny, nicméně pro nás příliš vypovídací hodnotu nemají. 64GB model pořídíte za 1699 yuanů (cca 5900 Kč), 128GB model za 1999 yuanů (cca 6900 Kč).

Zdroj: miui.com