Populární náramek Mi band čtvrté generace zaujme zcela novým barevným displejem, který přináší nespočet různých ciferníků hodin a dobrou čitelnost na přímém slunci. Náramek si zachoval nízkou hmotnost 22g a také i lidovou cenu.

Obsah balení

Náramek je zabalen v nezvykle barevné krabičce, Xiaomi překvapilo a nevsadilo na svůj tradičně čistě bílý vzhled.
V balení najdeme samotné zařízení, gumový náramek, manuál a mírně přepracovanou nabíjecí kolébku. Samotné nabíjení probíhá přes klasické USB.

Specifikace

Displej: AMOLED s úhlopříčkou 0,95″ a rozlišením 240×120 pixelů

Baterie: Akumulátor s kapacitou 135 mAh, výdrž až 20 dnů a nabíjení pod 2 hodiny

Odolnost: Vodotěsnost s certifikací IP67 do 5 ATM (50m)

Konektivita: Bluetooth 5.0, nastavení náramku pomocí aplikace Mi Fit

Podporované OS: Android 4.4 a novější, iOS 9 a novější

Parametry: Operační paměť (RAM) 512 KB, hmotnost 22,1 g   

    
Prodává se i verze s NFC, ale ta se na náš trh vůbec nedostane a podpora placení přes Google Pay a jiné služby není podporována. Placení bude fungovat pouze v Číně s čínskými bankami.

Srovnání a kompatibilita náramků s Mi band 3

Hlavní změnou je barevný displej, který je o 40% větší a rozlišení se navýšilo z původních 128x80px na 240x120px.  Uživatele rozhodně potěší, že displej je také konečně čitelný i na přímém slunci s možností nastavení úrovně jasu. Nově náramek také zvládne měření aktivity plavání, jako je styl motýlek, znak, volný způsob nebo polohový závod.

Při uvedení na trh byla oznámena zpětná kompatibilita náramků z třetí generace. Bohužel se to týká pouze gumových náramků. Čtvrtá generace se nevejde do náramku hodnotnější materiálů, jako je např. kožený, kovový atd.

Design a funkce

Zapracovalo se na samotném vzhledu náramku, displej má decentní zahnutí a zajímavý přechod k samotnému tělu zařízení. Domovské tlačítko má obrys kruhu a působí tak minimalistickým designem. Jedinou výtku mám pouze k obrysu samotného displeje, který je vidět při vypnutém displeji pod určitým úhlem.


Náramek přináší nové ciferníky hodin, zatím je možné vybírat ze 77 předinstalovaných. Ovládání hudebního přehrávače (podpora streamovacích služeb např. Spotify). Ukazuje jméno volajícího na displeji náramku z defaultní aplikace, ale samotnou českou diakritiku neumí. Stále je potřeba používat aplikace třetí strany, jako je např. Tools & Mi Band od českého vývojáře.
Náramek si ponechává z předchozí generace tyto funkce: předpověď počasí, režim nerušit, budík, stopky, časovač, prozvonění telefonu.
Měření aktivit: kroků, spálených kalorií, ušlé vzdálenosti, spánku, tepu (jednorázové, pravidelné, kontinuální) a nově také zmíněného plavání.
Měl jsem obavy, zda se barevný displej nepodepíše na výdrži baterie, ale byl jsem opravdu mile překvapen, když jsem se dostal přes 20 dnů udávaných výrobcem.

Závěr

Čtvrtá generace vylepšila hlavní nedostatky z předchozí verze, jako je barevný displej, ovládání hudebního přehrávače nebo zobrazení jména volajícího. Náramek vyspěl funkcemi, takže je schopen konkurovat mnohem dražším náramkům za zlomek ceny.
Jako jediný nedostatek bych uvedl viditelný obrys displeje ve vypnutém stavu a stále chybějící česká diakritika.

Náramek můžete zakoupit na našem eshopu xiaomi-store.cz nebo přímo v kamenné prodejně na adrese Římská 421/24 na pražských Vinohradech.