Xiaomi před pár týdny představilo svou sportovní kameru, která má konkurovat třeba takovým zavedeným značkám, jako je GoPro. Jako obvykle bude útočit skvělou cenou, ale i kvalitním zpracováním. Kameru už máme na stole, tak se na ní pojďte s námi podívat.

Xiaomi Yi Sportovní kamera se skvěle hodí ať už na natáčení sportovních aktivit – potápění,  běh, skákání z letadla atd., tak i na zaznamenání vašich jízd na motorce, v autě, nebo prosté focení selfie fotek v novém městě, kam jste se vydali na výlet.

Xiaomi Yi se prodává ve dvou baleních – tom standardním, které obsahuje pouze samotnou kameru, baterii a USB kabel, a poté v tom cestovním, které navíc nabídne i originální selfie teleskopickou tyč. Ve videu se podíváme na oba.

Nemá zřejmě smysl psát sem výčet technických parametrů, na to všechno se můžete podívat v obchodě Xiaomi-Store. Jen letmo připomenu, že kameru můžete spojit s Vaším telefonem přes WiFi a ve speciální aplikaci můžete kameru ovládat. Ať už se to týká nastavení, nebo i samotného záběru, protože v reálném čase na obrazovce telefonu vidíte to, co kamera zrovna zabírá. Kamera má klasický stativový závit, jaký znáte z fotoaparátů, takže jí můžete připevnit třeba na váš stativ a dělat takto společné fotografie.

Kamera jako taková není voděodolná, ani nárazuvzdorná, to ostatně není ani GoPro. Je nutné si k ní časem dokoupit příslušenství v podobě voděodolného pouzdra, různých držáků (třeba na helmu), nebo upínáků. Prozatím však má Xiaomi problém vůbec uspokojit poptávku po kamerách samotných a příslušenství se proto objeví až v následujících týdnech.

Nyní už tedy slibované video