Dnes tu máme srovnání ještě stále současné vlajkové lodi, modelu Xiaomi Mi3 a levnějšího a většího modelu, Redmi Note. Jak naše srovnání dopadne?

1

Ačkoliv již dnes se představí nová vlajková loď, model Mi4, určitě není nutné házet Mi3 do starého železa. Výkonu má nadále až až a navíc v poslední době příjemně vyklesala jeho cena, která se dostala na úroveň 8 490 Kč. Zkusili jsme se tedy podívat na to, co telefon nabízí, v čem je unikátní napříč spektrem dalších modelů Xiaomi a hlavně srovnat jej i výkonově s větším, ale levnějším bráchou, modelem Redmi Note Pro, jak nás často žádáte v komentářích.

Jak již zaznělo ve videu, asi není třeba model Mi3 příliš představovat co do hardwarové stránky. Parametry si již snadno dohledáte. Na telefonu nás nejvíce zaujal jeho displej, protože se stále jedná o jediný telefon Xiaomi, který nabízí fullHD rozlišení a navíc na 5″ úhlopříčce. To zaručuje vysokou jemnost a nemáte šanci od sebe oddělit jednotlivé pixely. Parádní jsou též pozorovací úhly a barevné podání, které je možné v nastavení ještě dále regulovat. Tímto se třeba ostatní telefony Xiaomi nepyšní a není možné barvy štelovat dle svého.

Mi3 dále nabídne unikátní hranatý design se zajímavými prvky, jako mřížkovaný reproduktor ve spodní části, nebo posunutý microUSB konektor, či podsvícená tlačítka pod displejem, která jsou běžně neviditelná. Co potěší, to je hmotnost, která se zastavila na 145 gramech. Oproti 5,5″ Redmi Note, který má 199g, se jedná o velký rozdíl.

Co se týče výkonu, porovnali jsme oba modely v naší oblíbené hře Real Racing 3 a kde výsledek dopadl nerozhodně. V úvodní fázi načítání byl o něco rychlejší Redmi Note, kde se zřejmě projevil osmijádrový procesor, při načítání konkrétní mapy závodu zase o kousíček vyhrál model Mi3. Výsledky v AnTuTu hovoří jasně ve prospěch vlajkové Mi3, která nasbírala o cca 10 000 bodů více. Kde také Mi3 kraloval bylo WiFi. Díky duálnímu provedení a také použitému čipsetu dokáže stahovat data podstatně rychleji. Na stejné WiFi jsme stahovali stejně velký soubor s ROMkou pro Xiaomi MiPad a průměrně se stáhnul 3x až 4x rychleji na Mi3.

Model Mi3 tedy nabídne skvělý displej a design, kterým určitě zaujmete nejednoho kolemjdoucího. Dále musíme ocenit vzornou podporu výrobce, protože jako pro jediný telefon značky již existuje nejnovější verze Androidu, verze 4.4.3. KitKat. Vyzdvihnout musíme též vysoký výkon, který se směle rovná současným vlajkovým lodím a hlavně velmi rychlou WiFi.

Redmi Note zase kraluje ve výkonu. Je velký a těžký, ale není například ve hrách zásadně pomalejší, než jeho dražší brácha. Pasujeme jej do role nejlepšího poměru ceny a výkonu, kdy za částku okolo 6 390 Kč dostanete také nekřesťansky rychlý stroj s osmijádrem, 2GB RAM a obrovským displejem, se kterým bez pochyby porazíte i uživatele starších vlajkových lodí Samsungu a dalších renomovaných značek. Velkou výhodou pouze HD displeje a ještě o píď větší baterie oproti Mi3 je dlouhá výdrž.