Dnes se ve videu podíváme na porovnání nového MIUIv6 na Xiaomi Mi3 spolu se starším MIUIv5, který běží na Xiaomi Redmi 1S. Co je nového?

miuiv6-5

MIUIv6 je nová verze nadstavby Androidu od společnosti Xiaomi, která jí vybavuje všechny své modely. V současné době je však nová verze dostupná jen pro některé z nich – konkrétně Xiaomi Mi4, Mi3, Mi2S a Mi2A. Proto jsme do videa přizvali právě Xiaomi Mi3, do kterého jsme novou verzi MIUI nahráli. Pro porovnání odlišností nám posloužil telefon Redmi 1S, se starším MIUIv5.

Změněné v systému je zcela vše. Grafika postoupila do zcela jiného levelu a může se tak směle rovnat s konkurencí v podobě iOS8 nebo Android L. V systému tak najdete jednoduché ikony, jednoduché nabídky a vše je tak opticky odlehčeno. Softwarové vybavení zůstává zcela stejné a proto můžete čekat klasické aplikace typu Počasí, Poznámky, Kompas, Kalkulačka atd. Každá z těchto aplikací je však také graficky přepsána do jednoduchého a velmi pěkného vzhledu.

Další zásadní změna se týká ovládání. Politika Googlu je neúprosná a snaží se všemi cestami zbavovat hardwarového tlačítka Menu. Nyní tedy i napříč systémem MIUIv6 naleznete tlačítko menu vždy přímo na displeji, nejčastěji v pravém horním rohu. Sensorová klávesa Menu změnila svou funkci na přepínání úloh.

Systém běží na Androidu 4.4 KitKat a jeho instalace probíhá zcela shodně, jako tomu bylo u předchozí verze. Čili najdete zde také aplikaci Updater (Aktualizace), kde si můžete potřebný ZIP pro instalaci vybrat. Takto můžete snadno aktualizovat modely Mi3 a Mi4. Pokud přecházíte z MIUIv5, musíte si aktualizaci na MIUIv6 stáhnout ručně v podobě ZIP souboru z miuios.cz, automatická aktualizace OTA z pětky na šestku nefunguje.

Pokud máte starší Mi2S nebo Mi2A, je aktualizace složitější. Nejprve je třeba zařízení přeflashovat na originální čínskou verzi MIUIv6 a poté provést aktualizaci na CZ/SK verzi od komunity. Toto si ukážeme v příštím videu.

Pro modely Redmi 1S a Redmi Note by měla vyjít aktualizace na MIUIv6 ještě do konce roku.