Ve videu si ukážeme, jak nainstalovat do svého Xiaomi Redmi 1S čistý Android 4.4.4 KitKat

IMG_0277

Xiaomi Redmi 1S je standardně vybaven systémem MIUI v5, postaveným na Androidu 4.3. Systém to není špatný, jednoduše se ovládá, nabízí zajímavé funkce i aplikace a vypadá pěkně i po grafické stránce. Jako každá nadstavba si ale i MIUI žádá nějaký ten výkon a paměť navíc pro svůj běh a některým uživatelům toto nemusí vyhovovat. Pro ně je tu alternativa v podobě téměř čistého androidu, konkrétně MoKee 4.4.4 KitKat, který si konečně našel cestu i do tohoto populárního telefonu.

Pro instalaci MoKee potřebujeme celkem tři soubory – samotný systém, Google Apps a TWRP Recovery. Všechny tři ZIP soubory si po stažení nakopírujeme do kořenového adresáře telefonu a kompletně jej zálohujeme, protože po instalaci MoKee bude vše smazáno (kromě vnitřní paměti na soubory).

Jako první se instaluje TWRP Recovery. Stačí spustit aplikaci Updater (Aktualizace), kterou všichni uživatelé MIUI dobře znají a jejím prostřednictvím vybrat soubor ZIP právě s označením TWRP. Po restartu telefonu stačí otevřít opět Updater a tentokrát se přepnout do Recovery pomocí levé klávesy Menu.

V TWRP Recovery musíme ze všeho nejdřív udělat Wipe, čili smazat veškeré cache a nainstalované aplikace. Po Wipu se přesuneme do položky Install, kde vybereme k flashi samotný MoKee systém. Po úspěšném flashi se opět proklikáme do sekce Install, ale tentokrát nainstalujeme Google Apps. Po vypsání Success již stačí stisknout tlačítko Reboot System a počkat na nastartování zbrusu nového Androidu.

Odkazy na stažení:

MoKee ROM 4.4.4 KitKat: http://download.mokeedev.com/?device=armani

Google Apps: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2397942

TWRP Recovery 2.8.0.2: http://goo.gl/qUtzRd