Ve videu se podíváme, jak si nainstalovat nové prostředí MIUI v6 do telefonů Xiaomi Mi2 / Mi2S. Je to velice jednoduché, ačkoliv chvilku to zabere.

Screenshot_2014-10-31-16-20-47

Pro instalaci MIUI v6 do telefonů Mi2 a Mi2S bohužel nestači jen pustit Updater a prostě zařízení aktualizovat. Nejprve je nutné nahrát originální čínskou ROMku s tímto novým prostředím a až následně nahrát český/slovenský překlad z komunitního fóra.

Jak na to:

1) Zazálohovat telefon. Přijdete totiž úplně o všechno. Takže fotky, dokumenty, hudbu, videa, vše do počítače. Ten zbytek můžete zazálohovat třeba přes MiCloud (SMSky, seznamy hovorů, kontakty, poznámky,…)

2) stáhnout vše potřebné na MIUIOS.cz – českou ROMku pro MI2/S, flashovací utilitu MiFlash a konečně i čínskou MIUIv6 pro prvotní instalaci.

3) Dát telefon do Fastboot režimu. Telefon stačí vypnout a poté zapnout za současného držení tlačítka hlasitosti dolů.

4) Nainstalovat a spustit MiFlash. Při výzve o necertifikovaných ovladačích pokračovat v instalaci. Mezitím je potřeba si rozbalit z archivu originální čínskou ROMku.

5) Připojit telefon k počítači a počkat, až se nainstalují ovladače.

6) v programu MiFlash zmáčknout tu malou šipku vedle “Browse” a zvolit “Advanced”. Hned v prvním řádku tohoto okna klikněte na “Browse” a vyberte z rozbalené čínské ROMky soubor flash_all.bat a okno zavřete přes OK

7) Nyní stisknete na tlačítko Refresh. Mělo by dojít k načtení telefonu v okně programu pod nějakým hexadecimálním klíčem. Pokud žádný telefon nevidíte, dodatečně nainstalujte program MiSetup. Obvykle však není potřeba a hodí se u telefonů série Redmi. Poté pokračujte znovu od kroku 5.

8) Řádek s nalezeným telefonem označte a stiskněte tlačítko “Flash”

Telefon se nám nyní flashne na čínskou MIUI v6 ROMku a sám se restartuje. Po pár minutkách se objeví instalační průvodce, kterého prostě projeďte až na hlavní obrazovku.

9) Nyní do telefonu nahrajte přes počítač nerozbalený ZIP soubor s CZ/SK ROMkou MIUI v6, který jsme si stáhli z komunitního fora. Můžete jej nahrát třeba do kořenového adresáře

10) Spusťe aplikaci Updater, kterou naleznete ve složce Tools a v pravém horním rohu stiskněte na tlačítko se třemi tečkami pro vyvolání kontextové nabídky. V této poté zvolte “Select update package” a vyberte stažený ZIP soubor. Telefon se aktualizuje.

11) Telefon vypněte a uveďte jej do Recovery modu. Čili stiskněte tlačítko Hlasitosti nahoru, držte jej a současně zapněte telefon. V recovery pak vyberte English -> Wipe and reset -> Wipe all data -> Yes  a po vymazání telefon přes Reboot restartujte

12) Počkejte pár minut a poté již projeďte opět průvodce čistého telefonu. Nyní již v češtině či slovenčine.