Xiaomi Fans

CZ & SK Xiaomi Fanpage

[VIDEO] Instalujeme KitKat na Xiaomi Mi2S

Už vás štve, že vaše Xiaomi Mi2(s) stále běží na Androidu 4.1? Chtěli byste něco novějšího? Dnes se podíváme, jak nainstalovat alternativní ROMku, která na první pohled vypadá stejně, ale běží na Androidu 4.4.4 KitKat.

xiaomi-mi2s-32gb-kitkat

Upozornění: neneseme žádnou zodpovědnost za poškození telefonu. Vše děláte na vlastní riziko a můžete přijít tímto krokem o záruku. Pokud nevíte, co děláte, raději svěřte úkon do rukou někoho zkušenějšího.

Xiaomi Mi2S je stále parádní telefon. V dnešním světě přerostlých telefonů působí jako střízlík se svým (pouze) 4.3″ displejem, avšak hardwarovou výbavou se jinak nenechá zahanbit. Nabídne výkonný čtyřjádrový procesor od Qualcommu na frekvenci 1.7GHz, velice slušných 2GB RAM a čipset Adreno 320, na kterém spustíte i náročné tituly.

Na první pohled však vypadá blbě softwarová výbava telefonu. Ten sice běží na nadstavbě MIUIv5, tedy zcela shodně s ostatními Xiaomi telefony, ale tam někde v pozadí klepe na dnešní poměry stařičký Android 4.1 Jelly Bean. Ještě než se dočkáme konce roku 2014 a příchodu nového MIUIv6, který snad i na Mi2(S) zpřístupní novější verzi Androidu, podíváme se dnes, jak Váš Mi2(s) aktualizovat právě na Android 4.4.4 KitKat, čili na tu nejnovější verzi, která je v současné době k mání.

Xiaomi Mi2S má totiž tu obrovskou výhodu, že se těší velké popularitě a existuje pro něj bezpočet různých alternativních ROMek (chcete-li systémů). Vždy se jedná o Android samozřejmě, ale i ten existuje v mnoha podobách. MIUI už znáte, jedná se o kvalitní rychlou nadstavbu, která modifikuje úplně všechno. Android tedy mění zcela k nepoznání včetně všech ovládacích prvků, ikon, nastavení, lišt atd. Jedinou viditelnou věcí, která Android prozrazuje, to je aplikace Obchod Play, ve které můžete stahovat své oblíbené Androidové aplikace. Kromě MIUI existuje na MI2(s) třeba i CyanogenMod, velice populární verze Androidu, vycházející z jeho čisté podoby a dnes velmi známá třeba díky telefonu OnePlus One.

My dnes zůstaneme při MIUI nadstavbě. Zvolili jsme si však ROMku s názvem WIUI. Ta nabídne pár kosmetických změn oproti výchozímu MIUI, rychlejší reakce a hlavně jako základ systému slouží již výše zmíněný Android 4.4.4 KitKat.

K celému procesu potřebujeme jen dva soubory, které následně zkopírujeme do telefonu. Tím prvním je samotný systém WIUI, který nalezneme zde. WIUI vychází s týdenní pravidelností, stejně jako výchozí MIUI, čili k dnešnímu dni instalujeme 2 dny starý build z 15.8.2014. Je proto pravděpodobné, že pokud si tento návod budete číst později, už budete stahovat zase novější verzi. Druhým souborem je alternativní Recovery, v našem případě ClockworkMod, který jistě dobře znají i pokročilí uživatelé Androidu, pokud chtějí svůj telefon třeba rootnout. ClockworkMod pro MI2(s) naleznete zde.

Po stažení obou ZIP souborů a jejich zkopírování do kořenového adresáře telefonu spustíme program Aktualizace (Updater), kterým každý týden aktualizujete svůj telefon. Přes klávesu Menu vybereme potřebný ZIP soubor a telefon aktualizujeme. Tím ZIP souborem je ClockworkMod Recovery 6.0.5.0, tím telefon musíme aktualizovat! Ne systémem WIUI!

Až aktualizace proběhne, nebudeme restartovat telefon, ale klikneme na “Později”. Telefon vypneme a zapneme jej v tzv. Recovery módu. To se udělá tak, že podržíte tlačítko hlasitost nahoru a současně stisknete tlačítko pro zapnutí telefonu. Jakmile se objeví logo MI, pustíte tlačítko na zapnutí, ale to s Volume + budete držet nadále, dokud se neobjeví Recovery.

V Recovery se pohybujeme pouze tlačítky na boku zařízení. Volume -/+ slouží pro pohyb, tlačítko Power poté na potvrzování. Prvním krokem bude vybrat “System 1” a potvrdit. Dále zvolíme “Install ZIP” ->”choose zip from /storage/sdcard0″ -> a zde vybereme WIUI_KK_Mi2_x_x_x.zip -> Yes. Instalátor funguje na dotyk a vybereme “Default”. Po skončení dáme “Finish” a následně “Go back”. Ocitneme se opět v hlavní obrazovce recovery. Poté zvolíme hned první položku “Managed system [System 1]” a zvolíme “System 2”. Následně kroky opakujeme. Čili opět “Install ZIP” -> choose…. -> WIUIxxx.zip -> Yes atd atd. dokud instalátor opět neskončí a my opět nedáme “Go back”. V hlavní obrazovce Recovery nyní musíme udělat Wipe. Najedeme tedy na “Wipe data/factory reset” a dáme “Yes – Wipe all….”. Pro jistotu dáme ještě to samé, ale tentokráte “Wipe cache”. Po dokončení už jen zvolíme druhou položku “Reboot system now”.

Screenshot_2014-08-18-17-09-22 Screenshot_2014-08-18-17-09-37

(i takto může vypadat Váš Mi2S. Téma není defaultní, jedná se o téma Similiar2)

Tím jsme hotovi. Průvodce MIUI už znáte, je to ten samý, který vybíhá při obnovení továrního nastavení. Až jím projdete, můžete si užívat novou verzi WIUI, třeba včetně zamykací obrazovky po vzoru MIUIv6, která již existuje na Mi3, avšak na Mi2S se nedostala.

2 Comments

  1. je možné po flashnutí a nahrání WIUI dát do telefonu opět originální MIUI? (např. až vyjde MIUI V6 na MI2S) a jestli ano, uděláte video nebo se to provádí stejně? díky

Napsat komentář

© 2017 Xiaomi Fans

Theme by Anders NorenUp ↑