Robotický vysavač Xiaomi Mi Vacuum Cleaner se u nás těší velkému zájmu. Aby ne, nabízí za poloviční cenu stejné nebo lepší schopnosti, než vysavače zavedených značek. Jedinou pihou na kráse bylo doposud výhradně čínské rozhraní mobilní aplikace. To se od dubna 2017 mění a vše je již přeloženo do angličtiny! Jak lze jazyk přepnout u již fungujících a spárovaných vysavačů? Pojďme se na to podívat!

roboticky-vysavac-mi-vacuum-cleaner

Byť k našemu vysavači dodáváme obsáhlý návod v češtině, kde jsme podrobně popsali jednotlivé funkce z čínštiny do češtiny a způsob jejich nastavení, i tak byla čínsky mluvící aplikace i vysavač poměrně velkou překážkou pro mnoho potenciálních zákazníků. Xiaomi však tento měsíc vydalo aktualizovanou aplikaci, kde již lze volit i angličtinu. Vysavač se pak ovládá naprosto jednoduše 🙂

Možná už ale máte vysavač doma, spokojeně jej používáte, ale v aplikaci máte pořád čínské znaky. Jak to změnit? Drobně odlišný postup je u iOS i u Androidu.

Android

 1. Nejprve si zkontrolujte v Obchodu Play, že máte nainstalovanou nejnovější aplikaci Mi Home. Pokud ano, spusťte ji.
 2. Najeďte do sekce “Profile” -> “Settings” -> a zde zvolte “Check for updates”. Pokud aplikace najde aktualizaci, dejte “Update” a potvrďte veškeré žádosti o aktualizaci. Jde o to, že v Obchodu Play nemusí být nejnovější verze.
 3. Aplikaci opět spusťte a najeďte do sekce “Profile”, následně “Settings”, úplně dole pak na “Language”  a místo “Default” zvolte “English”
 4. Voilá! Rozhraní vysavače by již mělo být kompletně anglicky. Pokud ne, aplikaci zcela ukončete a spusťte znovu.
 5. To však není vše! Ještě chceme vysavač naučit přímo mluvit anglicky. Otevřete v aplikaci Mi Home samotný vysavač, vpravo nahoře tapněte na ikonku se třemi tečkami (Menu) a v již anglickém nastavení zvolte “Voice pack”. Jako předposlední hlas k instalaci by měl být hlas “English”, tapněte tedy na “Use” a počkejte, až se hlas do vysavače stáhne a nainstaluje. Musíte být v dosahu vysavače, vysavač v dosahu WiFi atd. Občas to může trvat déle, nám se to podařilo asi až napodruhé, je potřeba trochu trpělivosti. Škoda, že anglický hlas zní trochu nudně, ale je mu zase dobře rozumět 🙂

vysavač-app-01vysavač-app-02

iOS

Uživatelé jablečných telefonů nepřijdou zkrátka, Xiaomi na ně myslí také

 1. Zkontrolujte v App Storu, zda máte skutečně nejnovější aplikaci Mi Home. Že má nainstalovaná aplikace název čínsky, to se nedá nic dělat. Sama o sobě bude anglicky 🙂
 2. Teď je to trochu složitější. V aplikaci nenajdete nastavení jazyka jako u Androidu. Proto pokud ani po instalaci nejnovější verze appky nemáte rozhraní vysavače v angličtině, musíte jej odstranit a spárovat znovu. Ze základní obrazovky podržte na vysavači déle prst a následně dejte dole “Delete”.
 3. Vysavač nějakým špičatým předmětem restartujte. Resetovací tlačítko naleznete pod odklopným horním krytem, doporučujeme třeba párátko, ne nic extrémně špičatého, co by mohlo tlačítko poškodit. Tlačítko držte okolo 30 sekund.
 4. Nyní v aplikaci Mi Home dejte vpravo nahoře tl. Plus -> Add Device a vyberte dole Mi Vacuum Cleaner.
 5. Projděte instrukce a vysavač znovu spárujte s iPhonem. Jednoduše řečeno, napřed zadáte heslo k vaší WiFi síti, poté se přepnete do nastavení WiFi v telefonu, nejdete a připojíte se tam k vysavači a vrátíte se zpátky do aplikace Mi Home. Ta pak již vše nastaví.
 6. Voilá! Vysavač je znovu spárován a rozhraní je kompletně anglicky!
 7. To však není vše! Ještě chceme vysavač naučit přímo mluvit anglicky. Otevřete v aplikaci Mi Home samotný vysavač, vpravo nahoře tapněte na ikonku se třemi tečkami (Menu) a v již anglickém nastavení zvolte “Voice pack”. Jako předposlední hlas k instalaci by měl být hlas “English”, tapněte tedy na “Use” a počkejte, až se hlas do vysavače stáhne a nainstaluje. Musíte být v dosahu vysavače, vysavač v dosahu WiFi atd. Občas to může trvat déle, nám se to podařilo asi až napodruhé, je potřeba trochu trpělivosti. Škoda, že anglický hlas zní trochu nudně, ale je mu zase dobře rozumět 🙂

vysavač-app-03 vysavač-app-04