Jaro je tady a s ním se blíží čas výletů do přírody, za památkami, adrenalinové výlety a mnoho dalšího. Proč si své zážitky neuchovat? Skvělou možností jak své zážitky zachytit je kamera Xiaomi Yi, ke které existuje spousta doplňků, ze kterých si každý vybere to svoje.

version-product

Voděodolný kryt

Tento kryt ocení především nadšenci do vodních sportů, jako je třeba sjezd divoké řeky, surfování a potápění, ale i pro ostatní není tento kryt k zahození. Stačí pokud si vzpomenete kolikrát jste třeba při výletě zmokli, určitě byste neradi o vaši kameru přišli.

underwater case

Dálkové ovládání

Stalo se vám, že jste chtěli něco natočit nebo vyfotit a váš telefon byl vybitý? Nebo jste si naopak nechtěli telefon vybíjet kvůli jedné fotce? Nyní již můžete nechat svůj telefon v kapse nebo v batohu. Stač si pořídit dálkové ovládání na vaši kameru. Ovládání se s kamerou spojí pomocí bluetooth. Jediné co potřebujete je aby vaše kamera měla firmware 1.1.0 a vyšší. Pomocí ovladače můžete přepínat mezi módy focení a natáčení a vyfotit snímek či natočit video.

selfie

Plovoucí Grip

Předchozí dálkové ovládání není voděodolné, proto přišlo Xiaomi s plovoucím Gripem, který je vhodný pro nadšence do vodních sportů. Rukojeť je obalena plovoucím materiálem, takže se nemusíte obávat, že by se vám kamera potopila.

grip

Náhradní baterie a dvojité nabíjení

Všichni určitě víme, že výdrž baterie v kameře nemusí být dostačující. Stačí vyrazit na delší výlet a jedna baterie bude málo, proto velice doporučujeme dokoupení náhradní baterie. Pokud si pořídíte i dvojitou nabíječku nebudete muset při návratu domů nabíjet každou baterii zvlášť.

battery

Kufřík na Yi kameru

Pokud jste si již nějaké příslušenství nakoupili, určitě řešíte problém, kam všechno uklidit abyste nic neztratili a nic nezapomněli až pojede příště na výlet. Nejlepší volbou je Xiaomi kufřík, do kterého si vše naskládáte a nebude se muset bát, že jste něco zapomněli.

case

Držák na zápěstí

Určitě se vám to již stalo, rozhodli jste se, že tuto aktivitu byste rádi natočili, ale bohužel musíte držet kameru v ruce, takže nemůže držet řidítka vašeho kole, nemůže vylézt po žebříku na feratě, nebo nemůžete pořádně plavat. Tento držák váš problém vyřeší, stačí si na zápěstí připevnit neoprénový držák, na který připevníte kameru a problém s volnýma rukama vyřešen. Kameru můžete připevnit do všech směrů, tudíž můžete natáčet i emoce ve vašem obličeji.

hand mount

Držák na řidítka

Držák na řidítka od Xiaomi má narozdíl od většiny ostatních držáků hlavici otočnou o 360°. Takže se nemusíte bát, že byste nějaký pohled nemohli natočit.

handlebar mount

Hrudní popruh

Tento popruh má stejně jako držák na zápěstí výhodu v tom, že vám obě ruce zůstanou volné. Záběry, které pořídíte s takto umístěnou kamerou budou originální a zajímavé. Zachytíte, jak krajinu, tak lidi kolem sebe, popruh je také vyroben z neoprenu, takže ho můžete bezproblémů využívat i při vodních radovánkách. Největší výhodou tohoto popruhuje, že se vaše kamera nebude tolik otřásat, většinu otřesů totiž vaše tělo pohltí.

chest strap

Popruh na hlavu

Stejně jako popruh na hruď zaručí jedinečný pohled na svět kolem vás  vaše ruce zase zůstanou volné.

head strap

Zadní dvířka

Zadní dvířka, který sundaváte abyste mohli vyměnit microSD kartu,  zapojit USB či HDMI se velice rádi ztrácí a nesnadno se hledají, proto Xiaomi nabízí možnost dokoupit si tyto dvířka jako náhradní díl.

back door

Všechno doposud uvedené příslušenství je možné zakoupit jako originál od Xiaomi, dále uvedeme několikero příslušenství, které nevyrábí Xiaomi, ale firma 3rd . Toto příslušenství bude na vaši kameru perfektně pasovat.

 LCD nebo battery “batoh”

Nebaví vás kvůli nastavení směru kamery vyndavat telefon? Již nemusíte, pořiďte si LCD “batoh” a budete si směr kamery moci nastavit jednoduše, pouze za použití LCD, který připojíte k vaší kameře.

“Batoh” není pouze ve spojení s LCD, ale může také obsahovat dodatečnou baterii pro delší výdrž vaší kamery, bez nutnosti vypnutí kamery.

LCD

Silikonový obal

Nechcete mít vaši kameru ve vodotěsném obalu? nelíbí se vám jak kamera vypadá a jak je velká? Nyní si můžete pořídit silikonový obal, který vaši kameru ochrání před poškození a nečistotami, dokonce i do jisté míry před mokrem.

silikon case

Hliníkový kryt

Přijde vám že vaše kamera není dostatečně stabilní? Nyní si můžete pořídit hliníkový kryt, který má GoPro adaptér a využívá více drážek pro lepší stabilitu. Můžete k němu připojit UV filtr, LED světlo a optický hledáček.

aluminium housing aluminium housing2aluminium housing3

FPV — A/V out cable

Kabel pro přenos signálu, pokud chcete použív FPV.

PFV

Filtry

Rádi používáte na fotoaparátech filtry, ale na kameře jste nemohli? Nyní se vše změní.  Firma 3rd  přišla s filtry pro vaší kameru Yi. Můžete si vybrat z několika možností, například polarizační nebo UV filtr.

filter

¼” GoPro Adapter

Nyní si na vaší kameru můžete přidat ¼” GoPro adaptér abyste mohli využívat i příslušenství pro SJ am či GoPro.

adapter

Gimbal

Výborný držák na vaší kameru, který zaručí, že vaše video nebude roztřesené a nebude muset třes složitě odstraňovat video editorech.

gimbal

Výměnné čočky

Určitě se vám to již povedlo. Omylem jste si poškrábali nebo rozbili čočku a nyní to vadí při natáčení videí, buďto přes čočku není nic vidět nebo je na videu vidět škrábance či rozmazaná místa. Nyní je tomu konec firma 3rd nabízí možnost koupení nové náhradní čočky, kterou jen vyměníte za tu starou a nemusíte kupovat celou novou kameru. 

lens

360° video klec

Potřebujete natočit video v jednom okamžiku do více směrů? Nyní máte možnost stačí si pořídit 360°video klec, která vám zaručí videa ze všech směrů v jednom okamžiku.

video case

Nabíjení

 Běžné balení neobsahuje nabíječku do zásuvky, ale pouze USB kabel, proto 3rd přišla s nabíječkou BlitzWolf USB Charger s 5V a dvěma zesilovači na každý port.

charging

Základní držáky

Samozřejmě je také možné koupit základní držáky, pro pořízení lepších a akčnějších fotografií a videí.

basic mount

Doufáme, že zde každý našel to, co právě potřebuje, a že budete s kamerou Xiaomi Yi spokojeni.

Vše již brzy na xiaomi-store.cz 🙂

Obrázky čerpány z: http://xiaomi-mi.com/news-and-actions/xiaomi-yi-accessories-for-more-adventures/