Dnes, 24. listopadu 2015 Xiaomi představilo několik zajímavých produktů. Jak už nadpis napovídá, jedná se o nový tablet Xiaomi MiPad 2 a telefon Xiaomi Redmi Note 2. Kromě nich představilo též novou čističku vzduchu Mi Air Purifier 2, ale ta pro nás není v ČR tak zajímavá, jako pro obyvatele Číny a jejich znečištěných měst.

overall-intro-bg-2

Na den 24.11. se dlouho čekalo a živě se spekulovalo na internetu, co všechno Xiaomi představí. Jestli už to bude konečně vymodlený telefon Mi5, nebo notebook, chytré hodinky, či něco zcela jiného.

Ani jedno z výše zmíněného Xiaomi nepředstavilo, ale myslím, že ani tak nemusíme být zklamáni.

Xiaomi Redmi Note 3

Asi víte, že model Redmi Note 2 byl představen poměrně nedávno. Na českém trhu je to pořád poměrně novinka, v předvánoční sezoně i hůře dostupná, nicméně Xiaomi se rozhodlo uvést nástupce, nebo řekněme spíš takovou lehce upravenou a lehce dražší verzi. Důvodem je houstnoucí konkurence na čínském trhu, která chrlí jednu novinku za druhou a ač je Redmi Note 2 velmi dobře hardwarově vybaven, do některých novinek konkurence mu něco scházelo.

Ano, jde především o hliníkové tělo, které se nyní objevuje i ve střední a nižší střední třídě telefonů a čtečku otisku prstů, kterou už se také chlubí kde kdo. Xiaomi tvrdí, že čtečka je velice rychlá a nasnímá Váš otisk prstu a odemkne telefon už za 0,3s. Dalším a posledním vylepšením je kapacita baterie, která se zastavila na rovných 4000mAh. To je velký skok oproti Redmi Note 2 a přitom hmotnost telefonu narostla o pouhé 4 gramy. Daní za hliníkové tělo je uživatelsky nevyměnitelná baterie a absence slotu na microSD karty, kterým disponuje Redmi Note 2. Telefony budou k dostání v barvách stříbrná a zlatá.

sm-49 sm-54-1 sm-53

 

Všechny ostatní parametry už jsou shodné, i Redmi Note 3 tak běží na Helio X10 procesoru, má 5,5″ FullHD displej, nebo nabídne 2GB či 3GB RAM podle kapacity interní paměti. Pokud už tedy máte doma Redmi Note 2, nebo jej máte objednaný, nemusíte zoufat, v tomto směru se jedná o identické telefony.

sm-13 sm-46 fa-6

 

S dostupností v ČR bude asi velký problém a domnívám se, že do Vánoc už se jej možná ani nedočkáme. Víme, jak to v Číně chodí, prodeje odstartují v Číně dle oficiálních informací až 27.11. a cena bude zpočátku u prodejců velmi vysoká. Do ČR se tak dostane pár kusů, ale určitě to nebude v masovém měřítku, protože Xiaomi nebude stíhat telefony vyrábět. Úplně stejný problém se v současné době týká nového MiBandu 1S.

 

Xiaomi MiPad 2

Na nástupce MiPadu se naopak čekalo velmi dlouho. Trh s tablety neroste a Xiaomi asi dlouho zvažovalo, zda uvést nástupce. Nakonec je tady a stojí to skutečně za to.

overall-intro-bg-2

Tablet je též zhotoven z hliníku a skla, drží tak stejný designový směr jako Redmi Note 3 a víc než kdy dřív se i díky zlatým zádům podobá poslednímu iPadu Mini 4.

overall-body-product overall-games-bg

I nadále zůstává u úhlopříčky displeje 7,9″ s rozlišením 2048×1536, k zásadním změnám došlo pod kapotou. Poprvé můžeme u Xiaomi spatřit procesor od Intelu, konkrétně typ X5-Z8500 na frekvenci 2,2GHz, grafické jádro Intel HD Graphics a 2GB RAM LPDDR3. Vnitřní úložiště nabízí obligátních 16 a 64GB, tentokrát bohužel bez možnosti dalšího rozšíření. Fotoaparáty jsou tradičně dva, ten zadní nabídne 8MPx, ten přední slušných 5MPx. Bluetooth 4.1 a WiFi 802.11 ac už je klasika, slot na SIM kartu budeme hledat marně.

overall-camera-product duokan-category-product

 

MiPad 2 má v pase pouhých 6,95mm , hmotnost se zastavila na 322g a hliníková záda budou k dostání ve zlaté a stříbrné.

To nejzajímavější jsem si však nechal na konec. Kromě MIUI 7 a Androidu 5.1 bude tablet v 64GB variantě dostupný i s Windows 10! Na to se skutečně velmi těšíme.

overall-win10-bg-2

MiPad 2 se začne prodávat v Číně taktéž 27. listopadu, zde vidím i reálnou šanci, že se tabletů dočkáme ještě před Vánoci. Uvidíme, jakou kapacitu výroby  Xiaomi nasadí, ale o tablety bude určitě o něco menší zájem než o telefony i MiBandy.