Xiaomi má v nabídce rychlovarnou konvici již delší dobu. Konvice vyniká hlavně svým minimalistickým designem v bílé barvě. Renomovaná firma Viomi přináší alternativu v podobě  MI VIOMI SMART KETTLE v černém provedení, která má v rukojeti OLED displej se zobrazením aktuální teploty. Nastavení požadované teploty zvládnete bez použití telefonu, ale také podporuje i chytré funkce včetně propojení přes aplikaci Mi Home.

Obsah balení

Konvici obdržíte v černé krabici s logem výrobce, uvnitř nalezneme jen to nejnutnější v podobě manuálů, podstavce a samotné konvice. Přípojka má EU koncovku, takže není potřeba žádná redukce.

Specifikace

  • Značka: VIOMI
  • Materiál: nerezová ocel
  • Příkon: 1800 W
  • Objem: 1,5 L
  • Hmotnost: 1,3 Kg
  • Rozměry: 20,50 x 14,50 x 23,50 cm (D x Š x V)
  • Trojitá bezpečnostní ochrana: Automatické vypínání, ochrana proti přehřívání, ochrana proti úniku tepla.

Design a funkce

Minimalistický černý design v matném provedení působí nadčasově. Design nekazí žádná průhledná ryska a celý vzhled podtrhuje decentní logo výrobce. Na rukojeti se vměstnal HD OLED displej s dobrými pozorovacími úhly. Ten zobrazuje teplotu v reálném čase. Pod ním se nacházejí dvě tlačítka, jako je nastavení teploty a zapnutí.


Konvice má čtyři režimy: sušené mléko, dětské cereálie, čaj a kávu. Nastavitelný rozsah teplot je 40°C – 90°C a ohřátí trvá pouhých 5 minut. Další užitečnou funkcí je udržování teploty po dobu 12 hodin a spotřebovává přibližně 0,5 kWh/h.

Vzhledem k integrovanému displeji a ovládacích tlačítek není konvice tolik vázaná k aplikaci Mi Home jako Xiaomi Smart Kettle. Přes aplikaci je možné nastavit, zda má být voda ohřátá na přednastavenou teplotu nebo převařená a poté klesne na zvolenou teplotu. V aplikaci dále vidíte aktuální teplotu a zvolený režim ohřívání. Bohužel samotné zapnutí konvice není možné přes aplikaci na dálku a je vždy potřeba zapnout konvici pomocí příslušného tlačítka.

Závěr

Vzhledem k přijatelné ceně dokáže konkurovat většině rychlovarným konvicím s možností nastavení teploty, přináší moderní design, propojení s chytrým telefonem a vzhledem ke zvolení obslužné aplikace Mi Home zapadá do xiaomi ekosystému.

Konvici můžete zakoupit na našem eshopu xiaomi-store.cz nebo přímo v kamenné prodejně na adrese Římská 421/24 na pražských Vinohradech.