Na Velikonoce jsme se konečně dočkali! Podpora Netflixu je tu!

Mi Smart Compact Projector – podpora Netflixu je tady

Mi Smart Compact Projector jsme představovali už v zimě v jednom z prvních unboxingů v ČR.

Je to úžasný výrobek – malý projektor, který dáte snadno i do batohu a můžete si kdekoliv rychle vytvořit až 120″ televizi. Slušná svítivost – i ve dne je obraz krásně vidět – i slušný zvuk, stativový závit pro případné uchycení na nějaký držák / stativ, plně automatické ostření a v neposlední řadě Android TV – stačí se připojit na WiFi a už můžete streamovat video obsah z internetu nebo ze svého telefonu. Nebo ne?

To byl právě kámen úrazu až do tohoto týdne. Takřka jakýkoliv projektor včetně tohoto postrádal certifikaci od Netflixu a nebylo žádnou cestou možné tam oblíbenou streamovací službu dostat. Ani streamování z telefonu nefungovalo. Největší hackeři dokázali rozchodit pouze velmi otřesnou kvalitu 576p, na kterou se nedalo dívat.

Update projektoru Mi Smart Compact Projector s označením R804 přináší kromě jiného právě oficiální podporu Netflixu. Míček nebyl pouze na straně Xiaomi, ale i na straně Netflixu, který musel podporu pro chytré projektory posvětit, a měli bychom se tak setkávat i s dalšími výrobci, kteří budou moci Netflix ve svých strojích podporovat.

Ač se to zdá jako drobnost, myslím, že právě podpora Netflixu přímo rozhoduje o úspěchu tohoto projektoru. Doposud šlo tedy projektor používat výhradně na Youtube, HBO Go nebo na prohlížení vlastní zásoby filmů, kterou upřímně dnes již tolik lidí nemá. Nebo jste si zkrátka museli připojit do HDMI něco jako Mi Box S či Google Chromecast, což už však zní velmi krkolomně a celkem to limituje tu mobilitu projektoru jako takovou.

Netflix v reálném světě na projektoru

Nyní konečně můžu projektor svědomitě doporučit všem, kteří pro něj najdou využití. I na léto se může hodit. Máte neomezená data na mobilu? Udělejte si hotspot na chatě a vezměte si projektor namísto nějaké staré malé televize!

U nás projektor zakoupíte na této adrese [Xiaomi-Store.cz].