Xiaomi dnes představilo další chytré hodinky do svého portfolia. Nesou název Hey S3 a vzhledem připomínají slavné Apple Watch v Nike edici. Co nabízí?

img-01

Předně je nutné upřesnit, že se jedná zatím o crowdsourcingovou aktivitu. Hodinky zatím nenalezneme na běžném Xiaomi webu, ani o nich není známo moc informací.  Už z fotografií díky svému hranatému tvaru a dvoubarevnému náramku připomínají Apple Watch v Nike edici. Tím však podoba zřejmě končí. Hodinky jsou určeny zejména sportovcům a nabízí trackování jak kroků, tak dalších sportovních aktivit. Ti si je oblíbí i díky zabudované GPS i měřiči srdečního tepu.

img-06

Hodinky jsou vodotěsné do 50m, na baterii by měly údajně vydržet až 30 dnů (což nás vede trochu k pochybnostem typu zobrazovacího panelu i pokročilejších funkcí) a bude je možné skrze Bluetooth 4.2 spojit s telefonem a dostávat tak notifikace z dalších aplikací, přijímat hovory, nebo přepínat skladby v přehrávači hudby.

img-04 img-03

Zatím není jisté, jestli se k nám hodinky dostanou, zejména kvůli obvyklé lokalizaci ovládacích aplikací do čínštiny. Cena hodinek v Číně byla prozatím stanovena na 539 RMB, což jsou necelé 2 tisíce korun.

Pokud hledáte pokročilejší hodinky s 4GB integrované paměti, určitě se podívejte na dříve představené hodinky Xiaomi Huami Amazfit, nebo pokud naopak hledáte jen něco obyčejného na měření kroků a základní upozornění na notifikace, můžete mrknout na velmi oblíbený Xiaomi MiBand 2