Dnes vám společně s další porcí užitečných tipů přinášíme i zprávu, že se bohužel blížíme do finále této rubriky.

Existuje celá řada pokročilejších nastavení vašeho Android telefonu, která vám s výdrží baterie pomohou, ty ale vyžadují již nějakou tu developerskou znalost, a proto se do nich pouštět nebudeme. Pokud byste měli nějaké konkrétní otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi vám pomůžeme!

Používejte widgety s manuální aktualizací

Něco podobného už jsme tu měli v kontextu s aplikacemi, logika je stejná.

Widgety se aktualizují téměř nepřetržitě. Existuje ale jednoduché řešení.

Zkontrolujte každý widget, který na svém telefonu máte a zjistěte, jestli je možné nastavit refresh manuální, případně po kliknutí na widget.

Vysvětlení: Widgety, které se refreshují automaticky obvykle probudí celý telefon (tablet). Zařízení provede určité procesy, k čemuž je potřeba i nějaká ta energie. Pokud nastavíte manuální aktualizaci, kontrolujete tím, jak často k refreshování dojde a zamezíte widgetům probouzet telefon kdykoli se jim zachce.

Vypněte NFC

Nejprve si odpovězte na otázku: “Používáte NFC každý den?”

NFC funguje jako bezdrátový prvek, a tak spotřebovává baterii. Pokud NFC vypnete, pomůžete tím i celkové životnosti baterie.

Pokud NFC nepoužíváte pro každodenní práci, vypněte jej.

Nastavení > Další > Vypnout NFC

Vysvětlení: NFC spotřebovává hodně energie v případě, že máte displej telefonu po většinu času zapnutý (jinak řečeno, pokud telefon hodně využíváte). Chcete-li tedy alespoň trochu šetřit baterii při svítícím displeji, vypněte NFC.

Nemůžete čekat zázraky, avšak stačí pár takovýchto malých změn (viz minulé díly) v nastavení a určitě pocítíte rozdíl.

Mějte při ruce Power Bank / náhradní baterii

Někdy vám prostě dojde šťáva, ať děláte, co děláte…

1) Power Bank

Jedná o šikovného pomocníka (externí přenosný zdroj energie) nejen na cestách, ale kdykoli, kdy nemáte čas a vlastně ani přístup k nabíjení ze sítě. Xiaomi vyrábí Power Bank i o kapacitě 10400mAh, což vám zajistí “šťávu” na 3 – 5 nabití jakéhokoliv mobilního telefonu (u tabletů je toto číslo zákonitě měnší). Xiaomi Power Bank 10400mAh zakoupíte také v ČR v internetovém obchodě Xiaomi-Store.cz, kde by ji, dle našich informací, měli mít skladem během příštího týdne a to dokonce ve třech barevných variantách (modrá, stříbrná, zlatá).

Power Bank 10400mAh

2) Náhradní baterie

Druhou možností je originální náhradní baterie (pokud tedy má váš telefon odjímatelný zadní kryt a umožňuje výměnu). Náhradní originální baterie pro telefony Xiaomi naleznete také v již zmiňovaném e-shopu Xiaomi-Store.cz.

Čas od času je výměna baterie nutností, jelikož původní již nemá ty potřebné parametry (dojde k jejímu opotřebení).

 

Doufáme, že vám tato rubrika pomohla. Pokud pro nás máte jakýkoliv feedback, ozvěte se nám do komentářů. Již nyní pracujeme na dalších zajímavých článcích, takže se máte na co těšit! XiaomiFans.cz

 

Zdroj: androidbatterylife.com