Dnešním dílem vstupujeme do 2. měsíce naší rubriky. Opět si představíme celou řady zajímavých a užitečných tipů pro naše Android telefony.

Zvolte tu správnou nabíječku

Je rychlejší (výkonnější) nabíječka lepší? Anebo je to ta pomalejší?

1) Pomalejší nabíječka

Pomalá (méně výkonná) nabíječka ulehčuje baterii, což znamená, že baterie déle vydrží (má delší životnost), pokud nabíjíte do plna. Tedy, pro udržení vyšší životnosti baterie používejte pomalou nabíječku vždy přes noc, když spíte nebo když nepotřebujete mít telefon rychle nabitý.

Např. na blogu androidbatterylife.com doporučují používat tuto nabíječku:

1A

Je malá, dobře vypadá a výstupní proud čítá 1A, což je pro naše účely naprosto dostačující.

2) Rychlejší (výkonnější) nabíječka

Spěcháte?

Pokud pospícháte a váš telefon už je téměř před “umřením”, určitě si ho přejete nabít co nejrychleji. V těchto případech, kdy vás nezajímá životnost baterie, použijte rychlejší nabíječku. Můžete použít nabíječku s výstupním proudem např. 2.4A. Dnes se navíc dají sehnat praktické kombinované nabíječky, takže vám stačí jeden adaptér a o nic víc se starat nemusíte.

Výstupní proud konkrétní nabíječky zjistíte snadno. V popisu na těle nabíječky hledejte hodnotu Output. Obvykle se pohybuje mezi 1A – 2A.

Velmi dobrou alternativou jsou také nabíječky do auta, jelikož vašemu telefonu dodáte potřebnou “šťávu” i během dne. Základem je mít pro různé situace ty vhodné nabíječky. Základní návod jsme vám nyní poskytli, ale vše samozřejmě záleží na vašich preferencích.

 

Nemažte statistiky / nekalibrujte baterii

Statistické údaje o baterii si každý Android telefon uchovává ve složce, která monitoruje historii baterie. Čím déle tyto statistiky sbíráte, tím přesnější výsledky dostanete a budete tak vědět, jak se reálně vaše baterie chová a v jakém je stavu.

Proč tyto údaje nepromazávat?

Občasné smazání těchto dat způsobí, že nám Android bude zobrazovat chybné informace. Uživatelé si často myslí, že když tuto pamět promažou, pomůžou tím baterii k delší výdrži. Není to tak, protože narušením této historie dojde k tomu, že Android bude pouze UKAZOVAT vyšší procento po delší dobu, avšak na reálnou životnost baterie to vliv nemá.

 

Nespoléhejte se na levné baterie

Narazili jste někdy na baterie, které vykazují dvojnásobnou kapacitu těch originálních? Co je zde špatně?

Problém je, že někteří uživatelé si kupují baterie s (udávanou) velkou kapacitou za velmi nízkou cenu. Objednají si např. baterii s kapacitou 2500mAh a dají ji do svého telefonu. Telefon zákonitě vydrží déle než před výměnou, ale…

Proč si takovou baterii vůbec objednali? Nejspíše proto, že jejich původní baterie už byla kompletně vyčerpána a dokázala telefon držet při životě jen pár hodin. Nyní, nehledě na to, jaké baterie se jim dostane, zaregistrují okamžitou změnu k lepšímu.

Nicméně, tyto levné baterie, které se pyšní velkou kapacitu v reálu tuto kapacitu nemají, a tak jste na tom po čase stejně či ještě hůře. Pokud se tedy chystáte vyměnit baterii, zainvestujte do originálu (u telefonů značky Xiaomi je to dnes otázka pár stovek korun), určitě se to vyplatí.

 

Zdroj: androidbatterylife.com