S tímto tématem se rozhodně nesetkáváme poprvé. Celá řada z vás nám psala i kontrétní dotazy na toto téma. Je jasné, že tento problém řeší každý uživatel chytrého telefonu mnohdy i vícekrát za den. Je to jakási daň za to, že v kapse dnes nosíme v podstatě supervýkonné mini počítače, které nám dokáží značně ulehčit život. Rozhodli jsme se, že se tomuto problému podíváme na zub a na pravidelné bázi vám budeme přinášet různé tipy (od těch základních po složitější), jak výdrž baterie vašeho Android telefonu prodloužit. Navíc, stejnou problematikou se zabývají i kolegové v MIUI.com, tak proč jejich iniciativu nepodpořit. Dnes se podíváme na obrazovku a displej.

Je obecně známo, že displej je největším “žroutem” baterie. Displej se obvykle podílí na vybíjení vašeho telefonu cca ze 40-60 %. Toto si můžete jednoduše ověřit, stačí když půjdete do Nastavení > Baterie > Využití baterie.

Jas
Nastavení > Displej > Jas a poté odškrtněte Automatický Jas a nastavte hodnotu Jasu na minimum.

Vysvětlení: Jasnější obrazovka znamená, že displej vyzařuje více světla, což v konečném důsledku znamená více spotřebovávané energie. Snížením Jasu způsobíte, že displej si bude žádat méně energie.

Tapeta
Nastavení > Displej > Tapeta > zvolte jakokoliv statickou tapetu (nikoli “živou”).

Vysvětlení: Živé (pohyblivé) tapety využívají CPU (a případně i GPU) k tomu, aby se obrázky mohly pohybovat. Toto představuje další zátěž na baterii, což nechceme.

Spánek
Nastavení > Displej > Vypnutí Displeje > nastavte jakoukoliv hodnotu pod 1 minutu. 30 sekund je optimální volba.

Vysvětlení: Opět se dostáváme v podstatě k Jasu displeje. Pokud je displej vypnutý, nespotřebovává žádnou energii, a tak se prodlužuje i celková výdrž telefonu.

Animace
Nastavení > Možnosti vývojáře (pokud je nevidíte, jděte do Info o telefonu a 8x klikněte na verzi Androidu) > Kresba > vypněte Měřítko animace okna, Měřítko animace přeměny a Doba trvání animace.

Jedná se o animace, které se objevují při přechodu z jednoho okna na druhé či při vracení se do hlavního menu po stisku domovského tlačítka (domečku).

Vysvětlení: Znovu se zde jedná o využití CPU (popřípadě GPU) k vytvoření těchto animací, vypnutí naší baterii rozhodně pomůže.

Widgety
Věřte tomu nebo ne, ale widgety mohou značně ovlivnit životnost baterie. Je to dáno tím, že se často a pravidelně aktualizují. Tato skutečnost “probouzí” telefon, který poté potřebuje další “šťávu”. Pokud tomu chcete předejít, odstraňte všechny widgety z hlavní obrazovky, případně si tam nechte jen ty, které se nemusí tak často updatovat.

Ano, chcete-li, aby váš telefon vydržel déle, budete muset udělat nějaké kompromisy. Je to jen vás.

Toto bylo takové zahřívací kolo, brzy se můžete těšit na další tipy!

Zdroj: MIUI.com